Opret opskrift
 

Opskrifter med ingrediensen appelsinjuice

 

Smoothie med hindbær

Hindbær og juice blandes i blenderen, og der blendes. Bland resten af ingredienserne i og blend til det har en ensartet konsistens. God fornøjelse med din smoothie.

Se opskriften Smoothie med hindbær

Smoothie med bær og banan

Hæld bær og banan i en blender og tilsæt juice og blend. Tilføj så juice indtil at smoothien løber (der bliver et "hul" i midten, hvor smoothien bliver suget ned i). Server din smoothie i et glas med det samme. Hvis man er slikmund kan man putte lidt mørk chokolade ned i blenderen. Brug mælk (og lidt vanilieis) i stedet for juice og du har milkshake i stedet for smoothie.

Se opskriften Smoothie med bær og banan

Bowle drinks

Sukker, vand og saften af citronen koges sammen i fem minutter og afkøles. Bland det i en bowle sammen med resten af ingredienserne og server det med det samme.

Se opskriften Bowle drinks
 
© 2009-2012 Vild Med Mad ApS - Alle rettigheder forbeholdes | Vild Med Mad's brugerbetingelser og persondatapolitik | Information om Vild Med Mad